23948sdkhjf
Logga in eller skapa för att spara artiklar
Få tillgång till allt innehåll på Packnet
Ingen bindningstid eller kortinformation krävs
Gäller endast personlig prenumeration.
Kontakta oss för en företagslösning.

WestRock i skolbänken på Brobygrafiska

Det globala förpackningsföretaget WestRock väljer Brobygrafiska för utbildning i fyra dagar. Företaget satsar på nyinvestering och utbildar prepresschef, produktionschef och marknadschef i flexografi.

I Brasilien är WestRock mer än 2 200 anställda och har en integrerad struktur med 54 000 hektar skog för produktion av massafibrer, en pappersproduktionsenhet och 4 wellpappkonverteringsanläggningar. Avdelningen i PortoFeliz nära Sao Paolo har ca 300 anställda.

– Vi väljer Brobygrafiska för att det är en koncentration av kompetens och utrustning som är unik, vi får tillfälle att testa i tryckpressen och simulera på ett annat sätt vi inte kan i full produktion, säger Sergio Ivanco, marknadschef WestRock

BREAKING
{{ article.headline }}
0.047